Sztuki walki

KICK BOXING

Kompletne połączenie technik bokserskich oraz kopnięć. To wszechstronna dyscyplina sportów walki, która pozwala na poprawę kondycji fizycznej, rozbudowy masy mięśniowej, redukcję kilogramów. Trening  jest prowadzony pod okiem wykwalifikowanego trenera. Zróżnicowana forma treningowa pozwala na lepszą korelację poszczególnych części organizmu. Dzięki temu, następuje poprawa dynamiki poruszania się. Różne od siebie sesje treningowe pozwalają poprawić swoją szybkość , celność, siłę. Trening zwiększa poczucie bezpieczeństwa, lepszą koncentrację.

BOKS

Sport, w którym 2ch zawodników walczy ze sobą jedynie przy użyciu pięści. Ciosy bokserskie stanowią podstawowy element techniki w walce bokserskiej. Rozróżnia się: ciosy sierpowe, poste, z dołu. Trening bokserski ma na celu naukę prawidłowej techniki wprowadzania ciosów, stosowania uników i bloków oraz naukę prawidłowej postawy i poruszania się. Podczas zajęć są wykorzystywane  przybory: worek bokserski, gruszka, tarcza, skakanka, hantle, piłka lekarska. Treningi bokserskie doskonale wpływają na poprawę kondycji, szybkości, zwinności, koordynacji ruchowej, podnoszą pewność siebie i dają dużo satysfakcji.

MUAY THAI

Czyli boks tajski, jest tajlandzką sztuką walki, w której dopuszcza się kopnięcia, uderzenia łokciem, kolanem, pięścią. Często również stosowane są kopnięcia okrężne. Dozwolone są również przechwyty kopnięć, podcięcia, obalania. Formułą walki jest wyłącznie full-contact, gdzie ciosy zadaje się z pełną siłą. Muay thai jest brutalną sztuką walki , zarazem też bardzo widowiska.

JUDO / FUNNY JUDO 4-8LAT / JUDO 9-15LAT/

Judo jest japońską sztuka walki, polegającą na podcięciu przeciwnika tak, aby się przewrócił i nie dać mu wstać. Stosuje się podcięcia, rzuty , dźwignie i można walczyć w parterze. Twórcą judo jest Japończyk  Kano Jigoro. Podstawowe chwyty : naga-waza, katame-waza, konsensu-waza/dźwignie/, shime-waza/duszenie/. Jest jednym z najpopularniejszych sportów walki na całym świecie. W judo wygrywa ten  kto rzuci przeciwnika plecami na matę i przytrzymania go na 25 sek, lub założy dźwignię lub duszenie, które zmusi przeciwnika do poddania się. Wielkim Polakiem i przykładem Sportowca jest Paweł Nastula. Wielokrotny Mistrz Europy /1994-96/, 2tny Mistrz Świata /1995-1997/, Mistrz Olimpijski w kat 95kg/1996/. Człowiek i Mistrz do dziś czynnie związany ze sportem i propagowaniem go.

Zajęcia dla dzieci są automatycznie dostosowywane do dzieci, danej  grupy wiekowej. Dodatkowo są wprowadzane ćwiczenia ogólnorozwojowe, kształtujące sprawność, w młodszych grupach przeplatane zabawą ćwiczebną.

Fit&Fight - Nasze kluby

ul. Roosevelta 46, 41-800 Zabrze
e-mail : club@fitandfight.pl
tel. +48 664 477 755

ul. Korfantego 18, 41-800 Zabrze
e-mail : clubkorfantego@fitandfight.pl
tel. +48 508 346 200

ul. Sybiraków 15; 44-200 Rybnik
e-mail : rybnik@fitandfight.pl
tel. +48 530 335 955

Piszą o nas

Fabryka Siły ( www.fabrykasily.pl )

Facebook

Godziny otwarcia

pon.-piąt.:       07:00 - 22:00
sob.:       10:00 - 20:00
niedz.:       10:00 - 20:00

 

W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.

e-mail : clubkorfantego@fitandfight.pl
tel. +48 508 346 200